Cuma , Nisan 3 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan İngiltere Yüksek Mahkemesi Kararına Tepki

Türkiye Dışişleri Bakanlığı’ndan İngiltere Yüksek Mahkemesi Kararına Tepki

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, İngiltere’de bulunan terör örgütü FETÖ mensuplarının iadelerinin reddedilmesi kararına karşı yinelenen temyiz talebinin reddedilmesinin hayal kırıklığına sebep olduğunu açıkladı.

Türkiye Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, “Terör örgütü FETÖ mensupları Hamdi Akın İpek, Ali Çelik, Talip Büyük ve Mustafa Yeşil’in İngiltere’den ülkemize iadelerinin reddine dair Londra Westminster Kaza Mahkemesi’nin kararına karşı yenilenen temyiz izni talebimizin Yüksek Mahkeme tarafından reddedilmesi hayal kırıklığına sebep olmuştur” ifadelerini kullandı.

Sözcü Aksoy, şunları kaydetti:

“251 masum vatandaşımızın şehit edildiği ve binlercesinin de yaralandığı 15 Temmuz hain darbe girişiminin arkasındaki FETÖ mensuplarının ülkemize iadeleri yönündeki beklentimiz ve çabalarımız devam edecektir. Söz konusu terör örgütünün sadece Türkiye değil bulunduğu her ülke için tehdit olduğu unutulmamalı, terörle mücadelede uluslararası iş birliğinin büyük önem taşıdığı bilinmelidir.”

 

 

KAYNAK: TRTHABER

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde  40 Yeni Vaka 1 Ölüm!

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde  bugün 40 yeni korona virüs vakası tespit edildi, 1 kişi ise …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir