Pazartesi , Mart 8 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / DPÖ Müsteşarı Ödül Muhtaroğlu, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Yetkileriyle Bir Araya Geldi

DPÖ Müsteşarı Ödül Muhtaroğlu, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Yetkileriyle Bir Araya Geldi

Başbakanlığa bağlı Devlet Planlama Örgütü müsteşarı Ödül Muhtaroğlu, Kıbrıs Türk Sanayi Odası Başkanı Candan Avunduk ve Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Dimağ Çağıner ile bir araya geldi.

Başbakanlık’ta gerçekleşen toplantıda, yerli ürün kullanımını arıtmak için yapılan araştırmalar kapsamında, turizm ve sanayi sektöründeki gelişmeler ele alındı.

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarı Muhtaroğlu kabulde yaptığı konuşmada, “Turizm sektörümüz ve sanayi sektörümüz bizim yerli üretim anlamında göz bebeklerimizdir” diyerek,Kıbrıs Türk Sanayi Odasıyla hem yatırım teşvikleri hem de turizm teşvikleri anlamında birlikte çalışmalar yaptıklarını bildirdi.

Ödül Muhtaroğlu konuşmasına şu şekilde devam etti: “Yaklaşık 9 ay önce iki örgütümüzle birlikte ülkedeki 5 yıldızlı otellerde yerli ürün kullanımına yönelik tüketimin ne aşamada olduğuna dair bir araştırma gerçekleştirdik. Bunun sonuçlarını gördük. Şimdi de 2018 yılı verilerine dönük araştırmayı birlikte başlattık. Bu araştırmayla 2017 yılı araştırmasında gördüğümüz yerli üretimin hangi alanlarda hangi otellerde ve hangi ürünlerde daha az kullanıldığının tespitinden sonra geride kalan 9 aylık süreçte yaşanan gelişimi göreceğiz. Bu yapılacak ikinci araştırmada görülen eksik ürün ve kalemleri üreticilerle bir araya gelerek nasıl otellerimizde bu oranları artırabilirizle ilgili çalışmalar yapacağız”.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bingöl’de Askeri Helikopter Düştü: 11 Asker Şehit oldu

Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere dün öğle saatlerinde havalanan Cougar tipi helikopter düştü, 11 asker şehit …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir