Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Nami: “Bakanlık Bünyesinde Enerji Verimliliği Birimi Oluşturmaya Karar Verdik”

Nami: “Bakanlık Bünyesinde Enerji Verimliliği Birimi Oluşturmaya Karar Verdik”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Özdil Nami, katıldığı bir televizyon programında, geçen hafta İstanbul’da düzenlenen 10.Enerji Verimliliği Forum ve Fuarı çerçevesinde TC Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile gerçekleştirdiği görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türkiye yetkililerinin enerji verimliliği konusunda yardımcı olmaya hazır olduklarını bildirdiğini ifade eden Bakan Nami, “Türkiye enerji verimliliği konusunda birçok deneyimler elde etti. TC Enerji Bakanlığı içerisinde enerji verimliliği ile ilgili bir birim oluşturdular. Biz de ilk etapta benzer bir enerji verimliliği birimi oluşturmaya karar verdik” dedi.

Ekonomi ve Enerji Bakanlığı içerisinde oluşturulacak Enerji Verimliliği Birimi’nde uzman kişilerin yer alacağını söyledi.

Enerji Verimliliği Birimi’nin, Enerji Dairesi ile karıştırılmaması gerektiğini de vurgulayan Bakan Nami, Enerji Dairesi’nin kurulumu ile ilgili yasa tasarısını Bakanlar Kurulu’na gönderdiklerini söyledi.

 

KAYNAK: BRT

 

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir