Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özyiğit, Öğrencilere Atatürk’ün Yaptıklarını Ve Barışın Önemini Anlattı

Özyiğit, Öğrencilere Atatürk’ün Yaptıklarını Ve Barışın Önemini Anlattı

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, ülke genelinden gelen öğrencilere, Atatürk’ün verdiği mücadele ve yaptığı devrimleri anlatıp, ülkede ve dünyada kalıcı barışın egemen kılınması ve tüm çocukların kardeşçe yaşayacağı bir ortamın yaratılması için çalıştıklarını söyledi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla ülke genelinden bir grup öğrenciyi kabul etti. Özyiğit, Latife Çobanoğlu başkanlığındaki heyeti kabulde görevini bir süreliğine 23 Nisan İlkokulu’ndan Çisil Cümbezli isimli öğrenciye devretti.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, yaptığı konuşmada, çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, öğrencileri ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Özyiğit, Atatürk’ün ilkeleri doğrultusunda ülkemizde ve dünyada kalıcı barışın egemen kılınması ve tüm çocukların kardeşçe yaşayacağı bir ortamın yaratılması için çalıştıklarını vurguladı.

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı koltuğuna oturan Çisil Cümbezli de konuşmasında, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutladı ve çocuklara armağan edilen bu anlamlı gün için düzenlenecek etkinliklerde keyifli vakit geçirmelerini diledi.

 

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Rum Meteoroloji Dairesi’nden Sarı Alarm

Rum Meteoroloji Dairesi, yüksek hava sıcaklığı nedeniyle bugün için sarı alarm verdi. Rum haber kaynaklarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir