Perşembe , Ekim 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ormanlar bu yıl daha büyük yangın tehlikesiyle karşı karşıya…

Ormanlar bu yıl daha büyük yangın tehlikesiyle karşı karşıya…

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali ile Orman Dairesi Müdürü Ercan Poyraz, orman yangınlarına karşı bu yıl alınan önlemler ve ormanlardaki durum konusunda TAK muhabirinin sorularını yanıtladı.
Bol yağmurlu geçen kışın ardından hava sıcaklığının artacağı yaz mevsimine yaklaşılırken, ormanların, kuruyacak otlar yüzünden bu yıl daha büyük yangın tehlikesiyle karşı karşıya kalacağı belirtiliyor.
Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Orman Dairesi, bu tehlikeyi göz önünde tutarak bu yıl yangın önlemlerini erkenden aldı. Bir yandan ülkedeki ilgili birimlerle koordinasyon içinde olası yangınlara karşı müdahale için gerekli organizasyon yapılırken, bir yandan da Türkiye’deki 5 istasyondakiler yanında Kıbrıs’taki BM Barış Gücü’ne ve İngiliz Üslerine ait yangın söndürme helikopterlerinin daha hızlı müdahalesi için de girişimde bulunuldu.
Devlet birimleri, geçmişte büyük hasara yol açan orman yangınlarının bu yıl yaşanmaması için gerekli önlemleri alırken, vatandaşlara da sorumluluklarını hatırlatıyor.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pençe-Kaplan Operasyonunda Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında, mağara ve sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir