Salı , Ağustos 11 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sosyal Sigortalar Dairesi Personeline Ankara’da Eğitim

Sosyal Sigortalar Dairesi Personeline Ankara’da Eğitim

TC ile KKTC arasında imzalanan” Çalışma, Sosyal Güvenlik ve İstihdam Alanlarında İşbirliği Anlaşması ” çerçevesinde Sosyal Sigortalar Dairesi’nden teknik bir heyet Türkiye’de sürdürülen sosyal güvenlik uygulamaları ve hizmetleri hakkında bilgi almak amacıyla Ankara’da eğitime katıldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, 15-18 Nisan tarihleri arasında üç gün süren eğitimlerde, heyet 15 Nisan’da TC İş Teftiş Başkanlığı’nda “Çağdaş İş Teftiş Yöntemleri İnceleme Raporları” ve “Sosyal Güvenlik Kurumlarında Teftiş Yöntemleri” konusunda eğitime katıldı.

16 Nisan’da TC Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı’nı ziyaret eden heyete, “Sigortalı Tescil Uygulamaları ve Sigortalı Bildiriminin Elektronik Ortamda Yapılması” ile “İşyeri Tescil Uygulamaları “, “İşyeri Faaliyet Kodları” ve “İşveren Prim Tahakkukları” konusunda eğitim verildi.

Heyet ayrıca, TC Sosyal Güvenlik Kurumu’nda “Gelir ve Gider Muhasebe Uygulamaları” , “Prim Tahsilatları”, “Aktüeryal Hesaplama ve Fon Yönetimi” ile ” İş Kazası- Meslek Hastalığı Sigorta Uygulamaları” hakkında da yetkililerden bilgi aldı.

Ziyaretin son gününde ise heyet, Türkiye İş Kur Genel Müdürlüğü’nde “İşsizlik Sigortası Uygulamaları”, “İşgücü Piyasası Araştırmaları”, “İş ve Meslek Danışmanlığı Hizmetleri” ile ” İşe Yerleştirme Hizmetleri ve Aktif İşgücü Piyasası Programları” hakkında verilen eğitimlere katıldı.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Şefik: Seçmen Sayısı 198 Bin 867..Seçimlerde Seçmenlere Eldiven Dağıtılacak

Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, BRT’de katıldığı bir programda yaptığı açıklamada, cumhurbaşkanlığı seçiminde seçmen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir