Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / “21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” Gala Gecesiyle Tamamlandı

“21. Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” Gala Gecesiyle Tamamlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı İlköğretim Dairesi tarafından bu yıl 21’incisi düzenlenen, “Uluslararası 23 Nisan Çocuk Festivali” dün akşam Girne Amfi Tiyatro’da gerçekleşen Gala Programı’yla tamamlandı.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, geceye Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Müsteşarı Mehmet Burhan, İlköğretim Dairesi Müdürü İlkşenVaroğlu Atik, Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Cenk Gürçağ’ın yanı sıra, Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

18-24 Nisan tarihleri arasında yapılan Çocuk Festivali’ne, ülke öğrenci gruplarıyla birlikte, Türkiye, Finlandiya, Kırgızistan, Litvanya, Makedonya, Polonya, Rusya ve Londra Türk Dili ve Kültürü okullarından ekipler katıldı.

Gala gecesinde ise, festivale katılan ekipler hazırladıkları gösterileri sergileyerek birbirinden renkli görüntüler oluşturdu.

Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği gecenin sonunda, tüm çocukların katıldığı final gösterisi sunularak “Bütün Çocuklar Kardeştir” mesajı verildi ve dünya barışına dikkat çekildi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir