Çarşamba , Nisan 14 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanlığı Tarafından Hazırlanan “Haklarımı Biliyorum” İsimli Kitabın Dağıtımına 23 Nisan İlkokulu’ndan Başlandı

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Hazırlanan “Haklarımı Biliyorum” İsimli Kitabın Dağıtımına 23 Nisan İlkokulu’ndan Başlandı

Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ve Çocuk Hakları Sözleşmesi’ndeki haklarını yaşlarına uygun bir dille çocuklara anlatan “Haklarımı Biliyorum” isimli kitabın dağıtımına 23 Nisan İlkokulu’ndan başlandı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı’yla gittiği 23 Nisan İlkokulu’nda yaptığı konuşmada, öğrencilere merak edip okumalarını, araştırıp, öğrenip sorgulamalarını tavsiye ederek, öğrencilere hem kendi haklarına sahip çıkmalarının hem de başkalarının haklarına saygı göstermelerinin önemini anlattı.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı da yaptığı konuşmada çocuklara değer vererek onlara hak ve sorumluluklarını anlatmanın önemine işaret ederek, çocuklara küçük yaştan itibaren haklarını anlatmak gerektiğini belirtti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir