Cuma , Ekim 18 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çilek Festivali Başladı… Festival 6 Gün Sürecek

Çilek Festivali Başladı… Festival 6 Gün Sürecek

Yeşilırmak-Yedidalga Üreticiler Birliği tarafından 14’üncüsü düzenlenen Çilek Festivali dün akşamki kortej ve açılış töreniyle başladı. Yeşilırmak’ta düzenlenen Festival, altı gün devam edecek.

 

Festivalin açılışında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, bu yıl bölgeye yağan yağmurların berekete dönüştüğünü ve çileklerin güzelliğinin bol yağmurdan olduğunu ifade ederek, “Temennim, her yıl yağmurlar ülkemiz için bereket olsun” dedi.

 

Akıncı, doğuda Derinya’nın açılması gibi batıda da Aplıç Kapısı’nın da açılmasının hep istendiğini, konuşulduğunu kaydederek “Gerçekleştirmek bize nasip oldu. Bundan dolayı da çok mutluyum” dedi.

 

Her iki kapının açılmasının da kolay olmadığını, Aplıç’ta siyasi sıkıntıların ötesinde bölgenin arazi yapısından kaynaklanan, özellikle güney kısmında dağlık araziden dolayı sıkıntıların da olduğunu, sonuçta 12 Kasım 2018’de iki kapının da açıldığını anımsatan Cumhurbaşkanı Akıncı, kapıların açılmasının Yeşilırmak ve tüm bölgeye yararlı sonuçlar getirmesini diledi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tehdit Ve Küfürlerle İlgili Polis Genel Müdürlüğü Ve Başsavcılığa Dosya İletildi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile ailesine yönelik son günlerde özellikle sosyal medya aracılığıyla ölüm tehditleri savuran, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir