Pazar , Ekim 20 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Girne’de Turizm Şöleni Yapıldı…

Girne’de Turizm Şöleni Yapıldı…

Turizm ve Çevre Bakanlığı, 15-22 Nisan 2019 “Turizm Haftası” kapsamında, ülkedeki turizm sektörü, sanatçıları, esnafı, üniversiteleri ile birlikte şölenler düzenliyor.

Dün Gazimağusa’da gerçekleşen Turizm şöleninin ardından bugün de Girne’de Turizm Şöleni düzenlendi…

Etkinlik, Turizm sezonunun açılışı olarak kabul edilen 15-22 Nisan döneminde, ülkedeki iç turizme dikkat çekmek ve ülke insanımıza turizm bilinci aşılamak amacıyla gerçekleştiriliyor.

Organizasyon, Girne Ramadan Cemil Meydanı ve Antik Liman arasında kortej yürüyüşüyle başladı.

Girne Turizm Şölenine, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, Girne Kaymakamı Sinan Güneş, Lapta Belediye Başkanı Mustafa Aktuğ, bazı yetkililer, vatandaşlar ve turistler katıldı.

Etkinlikte ilk olarak, Antik Liman girişinde kurulan sahnede, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı Bandosu’nun konseri yer aldı.

ÇELER

Turizm Şöleni’nin açılışında konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bir Girne’li olarak, turizmin ülke için önemini ve ülkeye neler kattığının bilincinde olduğunu vurguladı.

ATAOĞLU

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da, turizmin ülke ekonomisinin ana sektörü olduğunu vurgulayarak, turizmin ülkenin bütününü ilgilendiren bir konu olduğunu söyledi.

Bakanlığın, paydaşlarıyla, turizmi geliştirmek, çeşitlendirmek, turist ve  yatak sayısını  arttırmak, turizmde yerel istihdam ve  yerel üretim kullanımını arttırmak için ülke genelinde birçok çalışma yaptığını  kaydeden Ataoğlu, ülke içinde yapılan çalışmalar yanında, uluslararası fuarlara  ve Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleşen tanıtımlarla katılarak, turizmi geliştirmeye çalıştıklarını  vurguladı.

Güney Kıbrıs’ın tüm engellemelerine rağmen, Türkiye’nin desteğini de alarak turizmi geliştirmek için yılmadan çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan Ataoğlu, turizmde ki  başarının devam edeceğini dile getirdi.

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tatar: “Birliğimizi Korur Türkiye İle İşbirliğini Sürdürürsek Zaman Alsa Da Tüm Sorunları Aşarız “

Başbakan Ersin Tatar,  Kıbrıs Türk Halkı’nın, kendi içinde birliğini koruduğu, Türkiye ile samimi işbirliğini sürdürdüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir