Perşembe , Temmuz 9 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Akıncı; “Çocukların iyi yetişmesi Kıbrıs Türk Halkının geleceği için son derece önemli”

Cumhurbaşkanı Akıncı; “Çocukların iyi yetişmesi Kıbrıs Türk Halkının geleceği için son derece önemli”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, eşi Meral Akıncı ile birlikte İskele Şehit İlker Kartel İlkokulu’nu ziyaret ederek, Cumhurbaşkanlığı’nın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı armağanı olarak hazırlattığı “Haklarımı Biliyorum” adlı çocuk kitabını öğrencilere dağıttı.

Cumhurbaşkanı Akıncı, burada yaptığı konuşmada, çocuklara, “Kolay okuyup, anlayasınız diye hazırladık. Okuyun, sorun, araştırın, soru sormaktan çekinmeyin” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, çocukların çeşitli soruları üzerine, makam sahibi olunabileceğini, daha önemlisinin iyi insan olmak olduğunu belirterek, “Her şeyi ile iyi bir insan olarak yetişmek son derece önemli” diye seslendi ve çocuklara önce iyi insan olarak yetişmeleri öğüdünü verdi.

Yaklaşık bir ay sonra yaz tatilinin başlayacağını belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, çocuklara, tatilde dinlenmeleri, eğlenmeleri ve çok kitap okumaları tavsiyesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, çocukların iyi yetişmesinin Kıbrıs Türk halkının geleceği için son derece önemli olduğunu da vurguladı.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Yayla Sahilinde İki Suriyeli Göçmen Polisin Dur Emrine Uymayınca Açılan Ateşle Yaralandı

Polis Basın Subaylığı, bu sabah Yayla sahiline çıkan Suriyeli göçmenlerden ikisinin polisten kaçmaya çalışması ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir