Pazar , Şubat 23 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Güneyde seri cinayetlerin siyasi sarsıntıları sürüyor…

Güneyde seri cinayetlerin siyasi sarsıntıları sürüyor…

RMMO subayı Nikos Metaksas’ın işlediği ve 5’i kadın 2’si çocuk toplam 7 kişinin öldürüldüğü seri cinayetlerin ardından, polisin kayıp şahıslarla ilgili soruşturmalarda yetersiz kaldığına dair eleştiriler ve tepkiler, ilk önce Rum Adalet ve Kamu Düzeni Bakanı İonas Nikolau’nun görevinden istifa etmesine, ardından da Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, Polis Genel Müdürü Zaharia Hrisostomu’yu görevden almasına sebep oldu.

Haberde, cinayet araştırmalarına katkıda bulunmak için adaya gelen İngiliz uzmanların dün adadan ayrıldığı ve cinayet davalarıyla ilgili bulgular konusunda bir rapor hazırlayacakları da ifade edildi.

Rum basını ayrıca, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in ise dün, vatandaşları Güney Kıbrıs’ta çalışan üçüncü ülkelerin diplomatlarıyla bir araya geldiğini belirtti.

Siyasi partiler ise yaptıkları açıklamada, Adalet Bakanı’nın istifa etmesiyle Polis Genel Müdürü’nün görevden alınmasının artık bir değeri olmadığını belirten açıklamalarda bulunarak, Polis örgütünde esaslı değişiklikler yapılmasını istediler.  

Kaynak: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Özersay: “Çözümden Önce İşbirliği Şart”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs’ta çözümden önce işbirliği yapılması gerektiğinin şart olduğunu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir