Salı , Ağustos 11 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Güney’de seri cinayetler… ABD’den gelen Sonar cihazı ile araştırmalara başlandı

Güney’de seri cinayetler… ABD’den gelen Sonar cihazı ile araştırmalara başlandı

Rum Milli Muhafız Ordusu Subayı Nikos Metaksas’ın işlediği ve 5’i kadın 2’si çocuk toplam 7 kişinin öldürüldüğü seri cinayet olayıyla ilgili gelişmeler devam ediyor.

Fileleftheros gazetesi, Sonar cihazının dün, Kırmızı Göl’de araştırmalara başladığını ve bir ya da iki gün boyunca burada kalacağını, akabinde de Ksiliato gölüne giderek, orada da 2-3 gün boyunca araştırma yapacağını yazdı. Gazete, Sonar cihazıyla yapılan araştırmaların sonuç vermemesi halinde, özel zemin penetrasyon radarı ile araştırma yapılacağını kaydetti.

Öte yandan Alithia gazetesi ise, Metaksas’ın kurbanlarının aileleri tarafından, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne tazminat davası açmak için girişimde bulunulduğunu yazdı. Gazete, kurbanlarının bazılarının ailelerinin, avukatlardan konuyla ilgili danışmanlık aldığını ve Rum Ombudsman Maria Lottidu’nun da, ailelerin tazminat davasıyla ilgili süreci kolaylaştırmak için gereken prosedürleri yerine getirdiğini kaydetti.

 

 

KAYNAK: YENİDÜZEN – KIBRIS MANŞET

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Taçoy: Oruç Reis’in Akdeniz’de Yapacağı Çalışmaları Selamlıyorum

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda,Türkiye’yi Akdeniz’de yok sayan anlayışların asla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir