Cumartesi , Ağustos 8 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / 10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda Çeşitli Etkinlikler Düzenlenecek

10-16 Mayıs Engelliler Haftası’nda Çeşitli Etkinlikler Düzenlenecek

10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Girne, Güneşköy ve Gazimağusa 18 yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezlerine devam eden gençlerin gösteri yapacağı; “engelsiz şölen”, “Yüreklere Dokun Alkışla” 10 Mayıs Cuma günü Girne Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilecek. Sinan Güzen, Faydee ve Manga konserlerinin de yer alacağı etkinlik, saat 20.00’de başlayacak ve tüm halka ücretsiz olacak.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler, bugün düzenlediği basın toplantısında, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri engelsiz şölen  hakkında bilgiler vererek, özel gereksinimli gençlerin bu ülkede yaşarken hayatın içinde olmalarını, onların engellerinin aslında engel olmadığını, fırsat verildiği takdirde aslında neler yapabildiklerini topluma göstermek ve toplumda daha sosyal bir yerde olmaları için bir çalışma başlattıklarını kaydetti.

Geçtiğimiz ay Down Sendromlular gününde gerçekleştirilen etkinlikleri anımsatan Çeler, bu etkinlikte gençlerin fırsat tanındıkça neler yapabildiklerini herkese gösterdiklerini kaydetti.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Töre: “Erenköy’de Destan Yazan Mücahitler ve Türk Jetlerinin Kıbrıs Türk Halkının Direnişine ve Varoluşuna Can Katmıştır”

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Şanlı Erenköy Direnişinin yıldönümü nedeniyle yayımladığı mesajda, Erenköy’de destan yazan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir