Pazartesi , Mayıs 25 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Hemşireler Ve Ebeler Haftası Kutlanıyor

Hemşireler Ve Ebeler Haftası Kutlanıyor

Hemşireler ve Ebeler Haftası” dünyada olduğu gibi KKTC’de de kutlanıyor. Hafta boyunca düzenlenecek etkinlikler kapsamında toplumun sağlığı ve mesleğin geleceği de tartışılacak.

Hemşireler ve Ebeler Haftası’nın başlangıcı nedeniyle bugün Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği ve Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası iş birliğinde Lefkoşa TheParadise Park’ta tören düzenlendi.

Törende bir konuşma yapan Sağlık Bakanı Filiz Besim, sağlıktaki icraatlara değinerek, bir buçuk yıl olmadan, hemşire sayısında 100’ün üzerinde bir artış sağlandığını, bunun servisleri rahatlatacağını söyledi.

Sağlıkta ciddi tecrübeleri olmasına rağmen göreve geldiğinde hemşirelik kurumunu net anlayamadığını fark ettiğini belirten Besim, “En büyük sorun hemşireliğin iyi organize edilememesinden yaşanıyor. Hemşirelik kurumsallaşmalı, yeniden organize edilmeli” dedi.

Besim, hiyerarşik düzende, ast üst ilişkilerinde, başhemşireliklerde, klinik şefliklerinde ciddi sıkıntılar olduğunu belirterek, teşkilat yasasının Meclis’te olduğunu söyledi, “Teşkilat yasasının tüm bu sorunları çözeceğini düşünmüyorum ama ele ele verip sağlam bir hemşirelik kurumu oluşturmalıyız”” şeklinde konuştu.

Besim, “Hükümette çok zor bir yıl geçirdik ama Kıbrıslı Türklerin kendi kendilerine yetebileceklerini de çok net gördüm. Böyle büyük bir umudu gördüğüm için de görevimden mutlu gidiyorum” dedi.

 

 

KAYNAK: TAK

 

 

 

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

SERDARLI’DA ARAZİ YANGINI

Serdarlı köyünde bugün saat 11.00 sıralarında 2 farklı noktada yangın meydana geldi.   Polisin açıklamasına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir