Cumartesi , Temmuz 11 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Yeni Hükümeti Kurma Görevini Vermezden Önce Siyasi Partilerle Görüşmelerini Tamamladı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Yeni Hükümeti Kurma Görevini Vermezden Önce Siyasi Partilerle Görüşmelerini Tamamladı

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yeni hükümeti kurma görevini vermezden önce siyasi partilerle dün başlattığı görüşmelerini bugün tamamladı.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı, dün UBP Genel Başkanı Ersin Tatar, CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve HP Genel Başkanı Kudret Özersay’la görüştü.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı, bugün de ilk olarak Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit’le bir araya geldi.

 

Cemal Özyiğit, görüşmenin çıkışında yaptığı açıklamada, “Hükümeti bozanların hükümet kurma sorumluluğu var. Biran önce gerekli adımlar atılmalı” dedi.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı, Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit’le görüşmesinin ardından DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’la bir araya geldi.

 

Serdar Denktaş da Görüşme sonrası yaptığı açıklamada, iki partinin hükümeti kurmasının beklendiğini, farklı bir manevra ile erken seçimin gündeme gelebileceğini, ancak seçim yasasının hazır olmadığını, mali açıdan da sıkıntılar bulunduğunu söyledi. Denktaş, kendilerinin muhalefet görevini devam ettireceklerini belirtti.

 

Cumhurbaşkanı Akıncı, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş’la görüşmesinin ardından da YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı ile bir araya geldi.

 

Erhan Arıklı görüşme sonrası yaptığı açıklamada, Hükümeti kurma yetkisinin Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar’a verilmesini talep ettiklerini ve Cumhurbaşkanı Akıncı’nın da hali hazırda böyle bir düşünce içerisinde olduğunu kaydetti. Arıklı, oluşturulacak hükümet için UBP-HP koalisyonunun olacağını belirtti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ERDOĞAN TATAR İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ersin Tatar ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başbakanlık Basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir