Pazar , Kasım 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / UBP Genel Başkanı Tatar, Partilerle Görüşmelerini Sürdürüyor

UBP Genel Başkanı Tatar, Partilerle Görüşmelerini Sürdürüyor

Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, dün partisinin Merkez Yürütme Kurulu ve Parti Meclisi’nden oybirliğiyle hükümeti kurmayla ilgili tam yetki almasının ardından bugün partilerle görüşmelere başladı.

Tatar, bu çerçevede bu sabah ilk olarak Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Tufan Erhürman ile görüştü. Görüşme sonrası kısa bir açıklama yapan Tatar, “Güzel bir sohbet oldu. Ya HP, ya CTP ile koalisyon olacak ya da erken seçim gündeme gelecek. Birkaç gün sonra yeni bir görüşme olabilir” dedi.

CTP Genel Başkanı Erhürman da, yaptığı açıklamada, “Gündemde çok uzun süredir bir hükümet formülü var. Şu an düşüncemiz o hükümet formülü yönünde çalışmaları sürdürmeleridir.  Ersin Tatar’a samimiyetle başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.

Tatar, Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Erhürman’la görüşmesinin ardından saat 12.00’de Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay’la bir araya geldi. Görüşme sonrası açıklama yapan Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Tatar, “Prensipleri görüştük. Bir partiyle somut bir durumumuz yoktur”  dedi.

Halkın Partisi Genel Başkanı Özersay da açıklamasında, dinleyen konumunda olduklarını ve Ulusal Birlik Partisi ile koalisyon kurma ihtimali ne kadar varsa, kurmama ihtimalinin de o kadar olabileceğini kaydetti.

Tatar, saat 14.00’te Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş, saat 15.00’te Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit  ve saat 16.00’da da Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı ile görüşecek.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kapalı Maraş’ı Ziyaret Edenlerin Sayısı 245 Bin 221’e Ulaştı

Kapalı Maraş’ın, 8 Ekim 2020 tarihinde halkın ziyaretine açılmasının ardından ziyaret edenlerin sayısının 245 bin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir