Pazar , Şubat 28 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / “Soruşturma Memurluğu Eğitimi” Alan Müfettişlere Sertifikaları Verildi

“Soruşturma Memurluğu Eğitimi” Alan Müfettişlere Sertifikaları Verildi

Polis Genel Müdürlüğü ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde; “Soruşturma Memurluğu Eğitimi” alan Çalışma Dairesi Müfettişlerine sertifikaları verildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eski Hizmet Binası Toplantı Salonu’nda yapılan törende konuşan Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu, günün gelişen koşullarında kendini yenileyen bir anlayışla çalışmalarına devam ettiklerini ifade ederek, bu kapsamda 18 Çalışma Dairesi elemanına eğitim verdiklerini belirtti. Manavoğlu, “Soruşturma Memurluğu Eğitimi” alan personelin alanlarında daha deneyimli hizmetler verebileceğini de kaydetti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler de, Çalışma Dairesi’nin müfettiş sayısının artırılması için yaptıkları çalışmalar sonucu 14 yeni personel alımı yaptıklarını anımsatarak, buna ek olarak 4 eski personelin de katılımı ile 18 kişiye eğitim verildiğini anlattı.

Eğitimi alan personelin artık ekonomi, sağlık ve haksız rekabete karşı daha bilinçli bir şekilde görev yapacağını dile getiren Çeler, bunun, çalışanların hem kendi toplumları hem de çalışmaya gelecek olan yabancıların hakları bakımından da geçerli olduğunu belirtti. Çeler, “Biz geçiciyiz ama siz kalıcı olacaksınız. İşçi ve işverenin haklarını hep savunun” dedi.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir