Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / UBP Ve HP Meclis’te Ayrı Ayrı Grup Toplantısı Yaptı

UBP Ve HP Meclis’te Ayrı Ayrı Grup Toplantısı Yaptı

Ulusal Birlik Partisi ve Halkın Partisi, Meclis’te ayrı ayrı grup toplantısı yaptı.

 

Toplantıların ardından açıklama yapan Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, “ Halkın Partisi ile hükümet kurulup kurulmayacağı en geç yarın belli olacak” dedi.

 

Tatar,  “Ana prensiplerde anlaşırsak, detayları konuşmak için heyetler biraraya gelecek. Şu an heyetler arası bir toplantı söz konusu değil, Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay’la önce telefonda görüşeceğim, zemin varsa yüz yüze görüşeceğiz” dedi.

 

Halkın Partisi Genel Başkanı Kudret Özersay da yaptığı açıklamada, “Süreç devam ediyor, toplumsal sorumluluğumuz gereği eğer imkan varsa, bu çalışmaları sonuca ulaştırmak için çaba ortaya koyuyoruz. Olur mu, olmaz mı şimdi bir şey diyemem” dedi.

 

Özersay, görüşmeleri çokta uzatma niyetinde olmadıklarını söyledi.

Muhtemelen bir saat içinde UBP ile biraraya geleceklerini kaydeden Özersay, “Hükümet kurulması durumunda temel prensipler ne olacak? Çalışma kuralları ne olacak? Bunlar konusunda anlaşmamız gerekli. Bunlar bizim için önemli meseleler, diğer yandan da bakanlıklar, daireler, kurum, kuruluşlar konusunu netleştirmemiz gerek” dedi.

 

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir