Salı , Ağustos 4 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kıbrıs Gazilerine “Milli Mücadele Madalyası”

Kıbrıs Gazilerine “Milli Mücadele Madalyası”

Yalova’da, 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı’na katılan 85 gazi için “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Töreni” yapıldı.

Türkiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programın açılışında konuşan Türkiye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Faruk Uysal, kentte ikamet eden 85 gaziye ait madalyaların bakanlıktan teslim alındığını söyledi.

Madalya ve beratlardan bazılarının bu törende bizzat gazilere verileceğini belirten Uysal, “Aramızdan ayrılan değerli gazilerimizin ise eşlerine tebliğ edilecektir. Çeşitli sebeplerle aramızda bulunmayan gazilerimizin madalyaları ikametlerinde bizzat tarafımızdan kendilerine takdim edilecektir” dedi.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Yalova Şube Başkanı Şakir Güner ise, Harekat sırasında birçoğunun 20’li yaşlarda olduğunu hatırlatarak, “Bugün en küçüğümüz 65 yaşında. 45 yıldır beklediğimiz Milli Mücadele Madalyalarına kavuşmanın sevincini yaşıyoruz.” diye konuştu.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Birleştirilmiş 2020 Mali Yılı Bütçe Yasası Hakkında Yasa Gücünde Kararname Ve Kişisel Verileri Koruma Kurulu 2020 Mali Yılı Bütçesi Kabul Edildi

Meclis Genel Kurulu’nda ilk olarak Sivil Savunma Teşkilatı Personel Değişiklik Yasa Tasarısı’nın komitede ivedilikle görüşülmesine …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir