Cuma , Temmuz 19 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Haziran Ayı Sonunda Ada’nın İki Tarafında Da ‘’Alo’’ Denilebilecek

Haziran Ayı Sonunda Ada’nın İki Tarafında Da ‘’Alo’’ Denilebilecek

Cumhurbaşkanlığı Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Meltem Onurkan Samani, cep telefonlarının adanın tamamında kullanılabilmesi ile ilgili hukuki sorunun aşıldığını ve bununla ilgili yarın saat 10.00’da Cumhurbaşkanlığında toplantı yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanlığı Teknik Komiteler Genel Koordinatörü Samani, BRT’ye yaptığı açıklamada, “Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın başkanlığında Kuzey Kıbrıs’ın iki operatörünün Kuzey Kıbrıs Turkcell ve Telsim Vodafone operatörlerinin ayrıca Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Kurumu’nun üst düzey yetkililerinin katılacağı bir toplantı gerçekleştirilecek. Kendilerine Rum tarafındaki bu engelin ortadan kalktığı konusundaki bilgiler tekrardan teyit edilecek. Bunun yanında bundan sonraki süreçte Haziran sonuna kadarki ilk ALO’nun telaffuz edilebileceği şekilde bir planlama ile süreci başlatmaları istenecek” dedi.

Samani,  bundan sonraki süreçte ayrı ayrı anlaşmalar imzalanacağını teknik bağlantılar kurulacağını ve Haziran sonunda telefonların iki tarafta da çalışmaya başlamasını beklediklerini ifade etti.

 

 

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği 20 Temmuz Mesajı Yayımladı

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, 20 Temmuz 1974’te Türk Silahlı Kuvvetleri, uluslararası antlaşmalardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir