Cuma , Şubat 26 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Meclis Başkan Yardımcısı Töre, Milli Mücadele Ve Milli Değerleri Koruma Derneği Temsilcilerini Kabul Etti

Meclis Başkan Yardımcısı Töre, Milli Mücadele Ve Milli Değerleri Koruma Derneği Temsilcilerini Kabul Etti

Cumhuriyet Meclisi Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele ve Milli Değerleri Koruma Derneği yöneticilerini kabulünde yaptığı konuşmada, milletlerin umut kaynağının gençler olduğunu vurgulayarak, “KKTC, Kıbrıs Türk gençliğine emanettir” dedi.

Gençliğin sahip çıkması halinde devletin yabancı baskılarla yıkılamayacağını belirten Töre, “Gençliğin enerjisi düşmanlarımızın hesaplarını bozmaya yeterlidir” dedi.

Atatürk’ün cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini de anımsatan Töre, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti de Kıbrıs Türk gençliğine emanettir. Daima uyanık ve ayakta olmalıyız. Güvencemiz, özgürlüğümüz 20 Temmuz Barış Harekatı ile kazanıldı. Koruyacağız, yaşatacağız” şeklinde konuştu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Mücadele ve Milli Değerleri Koruma Derneği Başkanı Halil Çolakoğlu ise, yeni kurulan derneklerinin gayesinin, devlete, TMT ruhuna ve manevi değerlere sahip çıkmak olduğunu ifade etti.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir