Pazartesi , Nisan 19 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / YÖDAK Başkanı Büke: “YÖDAK Ve YÖK, 94 Programın Kontenjanlarının Geri Verilmesi İçin Uzlaştı”

YÖDAK Başkanı Büke: “YÖDAK Ve YÖK, 94 Programın Kontenjanlarının Geri Verilmesi İçin Uzlaştı”

Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Prof. Dr. Akile Büke, 14 Ocak tarihli kararla TC vatandaşı üç öğrenciden az öğrencisi olan programların  Yükseköğretim Kurumları Sınavı kılavuzunda yer almaması kararı veren Yüksek Öğretim Kurulu’nun, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu ve KKTC üniversitelerinin yoğun çalışmaları sonucu bu kararını yeniden değerlendirerek 94 program için uygulamama kararı aldığını açıkladı.

Büke yaptığı yazılı açıklamada, “Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu, kontenjan verilmemesi öngörülen programlar ile ilgili üniversitelerden talep ettiği yabancı öğrenci sayısı ve akreditasyonların Yüksek Öğretim Kurulu ile paylaşması sonucu süreci başlatarak, yeni karar üretilmesi konusunda aktif rol oynadı. Yüksek Öğretim Kurulu’nun, Yükseköğretim Planlama, Denetleme, Akreditasyon ve Koordinasyon Kurulu’nun, Yüksek Öğretim Kurulu’na ilettiği üniversitelerimizin talepleri doğrultusunda Yüksek Öğretim Kurulu bu bölümlere burslu öğrenci vererek kapatılmaları kararını iptal etti.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir