Cumartesi , Eylül 26 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Taçoy “Elektrik Kurumu’nun Kasasındaki Para, Borcunun Üçte Biri”

Taçoy “Elektrik Kurumu’nun Kasasındaki Para, Borcunun Üçte Biri”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, mevcut yapı üzerinden elektriğin ucuzlatılabileceğini belirterek, mahsuplaşma sonrasında üretim maliyetlerine göre politika üretilmesi gerektiğini söyledi.

Ekonomi ve Enerji Bakanı Taçoy, katıldığı bir televizyon programında  yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu’nun bankalara ve devlete borcu olduğunu ve bunlara yenilerinin eklendiğini kaydederek, AKSA’ya ve alınan mazot için de ödenmeyi bekleyen borçlar olduğunu da belirtti.

Taçoy, bakanlığa gittiğinde ilgili müdürlerle toplantı yaptığını ve pazartesi gününe kadar ödenmesi gerekli borçlar bulunduğunu öğrendiğini dile getirerek, ödenmesi gereken rakamın, kasada bulunan paranın 3 katı olduğunu kaydetti. Devletin şu anki yapısıyla bu girdaptan çıkma pozisyonu olmadığını belirten Taçoy, tedbirlerin alınması gerektiğini ve bu girdabın aşılacağını ifade etti.

Hasan Taçoy, mayıs ortasında elektrikte yaz tarifesine geçilmesinden dolayı bu ay tüketicilere iki fatura geleceğini basından öğrendiğini kaydeden Taçoy, 1 Haziran’a kadar tedbir alma durumunun olmadığını, sadece sürenin biraz daha uzatılabileceğini söyledi. “Bizim bir politika geliştirmemiz lazım” diyen Taçoy, “O proje aklımızda. Biz hazırladık, adapte etmek gerekiyor” ifadesine yer verdi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

LTB Dr. Fazıl Küçük Caddesi’nde Yağmur Suyu Drenaj Çalışması Yapacak. Yol Bölüm Bölüm Trafiğe Kapatılacak

Lefkoşa Türk Belediyesi, yarın Dr. Fazıl Küçük Caddesi üzerinde yağmur suyu drenaj çalışması yapacağını ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir