Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Uluçay, Festivale Gelen Konuk Ekiplerin Temsilcilerini Kabul Etti

Uluçay, Festivale Gelen Konuk Ekiplerin Temsilcilerini Kabul Etti

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Folklor ve Gençlik Merkezi Derneği (FOGEM) tarafından organize edilen 13.Uluslararası Yaz Sevinci Çocuk Halk Dansları Festivaline katılan konuk ekiplerin temsilcilerinden oluşan heyeti kabul etti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Uluçay, kabulde yaptığı konuşmada, güzel bir festival yaşanacağına emin olduğunu dile getirerek, festivalin uluslararası anlamda tescillenmesinin, gelecek için de çok önemli olduğunu söyledi.

Ülke gençlerinin ve çocuklarının başka ülkelerden gelen ekiplerle kaynaşmasının dünyada Kıbrıslı Türkler tarafından hak edilen yerin alınabilmesi için verilen mücadelenin bir parçası olduğunu belirten Uluçay,  konuk heyetlerin ülkede iyi zamanlar geçirmesini temenni etti.

Uluçay, festivalin düzenlenmesinde büyük emeklerin ortaya konulduğunun görüldüğünü de kaydetti, katkı koyan herkesi kutladı ve ileriki yıllarda her geçen yıl daha da büyüyerek gelişen festivaller diledi.

Konuşmaların ardından konuk heyet temsilcileri, Başkan Uluçay’a ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim etti.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir