Perşembe , Ekim 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / UBP – HP koalisyon hükümetinin programı, bugün Cumhuriyet Meclisi’nde görüşülecek

UBP – HP koalisyon hükümetinin programı, bugün Cumhuriyet Meclisi’nde görüşülecek

Başbakan Ersin Tatar başkanlığındaki Ulusal Birlik Partisi -Halkın Partisi koalisyon hükümetinin programı, bugün Cumhuriyet Meclisi’nde görüşülecek.

UBP-HP koalisyonunun, görev süresi boyunca yapmayı hedeflediklerinden oluşan hükümet programında ekonomik kalkınma birinci öncelik olarak vurgulanırken ciddi bir kalkınma hamlesi amaçlanıyor.

Halka “popülizmden uzak durarak halkımızın bugününü ve yarınını düşünerek hareket edeceğiz” sözü veren yeni hükümetin Kıbrıs sorunuyla ilgili politikasının anlatıldığı bölümde ise “AB içinde iki devlet de dahil çok daha gerçekçi ve Kıbrıs’ın mevcut şartlarında gerçekleştirilebilir yeni fikirlerin artık masaya gelmesi gerekmektedir” deniliyor.

Anayasa ve Meclis İç Tüzüğü uyarınca hükümet programının okunmasının ardından, program üzerinde görüşmeler yapılacak. Görüşmelerin bugün tamamlanması halinde cumartesi günü Meclis bu kez güven oylaması için toplanacak.

Meclis İç Tüzüğü’ne göre, programla ilgili söz almak isteyen milletvekillerine birer saat söz hakkı verilecek. İkinci kez konuşmak isteyen milletvekillerinin süresi ise yarım saat olacak.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pençe-Kaplan Operasyonunda Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında, mağara ve sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir