Salı , Temmuz 7 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar: “Kıbrıs, Ekonomi Ve Siyasi Konularda Bu Hükümetin Atacağı Adımlar Vardır”

Başbakan Tatar: “Kıbrıs, Ekonomi Ve Siyasi Konularda Bu Hükümetin Atacağı Adımlar Vardır”

Başbakan Ersin Tatar, temaslarda bulunduğu Türkiye’den memnun ayrıldığını; Hükümetin Kıbrıs, ekonomi ve siyasi konularda atacağı adımlar bulunduğunu söyledi.

Başbakan Tatar, Sarayönü’ndeki UBP merkezinde düzenlenen bayramlaşma sırasında basına yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile görüşmelerine değinerek, temaslarında KKTC’nin gelişmesi için neler yapılabileceğinin değerlendirildiğini söyledi.

Hükümet’in çalışmalarının Kıbrıs Türk halkına gelecek için güven vermek yönünde olacağını kaydeden Tatar, “Kıbrıs, ekonomi ve siyasi konularda bu hükümetin atacağı adımlar vardır” dedi.

Tatar, Erdoğan ile görüşmesinde Kıbrıs konusunun da gündeme geldiğini, görüşmede pek çok konunun detayları ile görüşüldüğünü, Türkiye’den memnun ayrıldıklarını belirtti.

Halka iyi bayramlar temennisinde bulunan Tatar, Bayram günlerinin muhabbetin geliştirilmesi adına bir fırsat ve kültürün gelecek nesillere aktarılması için önemli günler olduğunu söyledi.

Tatar, kırılganlıklar ve küskünlüklerin geride kalması ve dayanışmanın arttırılması temennisinde bulundu.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Bakan Oğuz, Kasaplar Birliği Heyeti İle Görüştü

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Halil Akbıçak başkanlığındaki Kasaplar Birliği heyetini kabul etti. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir