Salı , Eylül 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Sağlık Bakanı Pilli, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ni Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Pilli, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ni Ziyaret Etti

Sağlık Bakanı Ali Pilli, Ramazan Bayramı nedeniyle  Gazimağusa Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Hastane doktorları, sağlık personeli, çalışanlar ve hastaların bayramını kutlayan Bakan Pilli, Başhekim Dr. Nil Ergün’den Gazimağusa Hastanesi ile ilgili bilgiler aldı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli, yaptığı açıklamada, ziyaretlerde amaçlarının, sağlık çalışanları ve hastaların bayramını kutlamanın yanında, hastanenin sorunları hakkında da yerinde bilgi almak olduğunu dile getirerek, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin önemli bir nüfusa sağlık hizmeti verdiğini söyledi.

Hastanede şu anda 2 ameliyathanenin devrede olduğunu belirten Bakan Pilli, devam eden tadilatın sona ermesinin ardından 4 ameliyathanenin daha devreye gireceğini ve hizmetlerin aksamayacağını, Mağusa Hastanesinin 6 ameliyathane ile hizmetine devam edeceğini söyledi.

Yakın gelecekte yoğun bakım ünitesinin de devreye gireceğini belirten Pilli,    Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin kurulduğu günden bugüne hastalara en iyi hizmet için çalıştığını, sağlık çalışanlarının fedakârca bu görevi yaptığını, personelin beklentisini karşılama  ve alt yapı eksikliklerinin giderilmesi için harekete geçeceklerini vurguladı.

Görevleri süresince bakanlık olarak, doktorlar, hemşireler ve sağlık personeliyle bir ekip olarak çalışacaklarını kaydeden Bakan Pilli, Genel Sağlık Sigortası uygulamasının hayata geçirilmesinin şart olduğunu ifade etti.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Meteorolojiden Toz Uyarısı

Meteoroloji Dairesi, Ortadoğu üzerinden bölgeye bugün öğleden sonra taşınacak toz zerreciklerinin yarın gece yarısına kadar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir