Pazartesi , Eylül 16 2019
Ana Sayfa / Alt Manşet / Seri Katil Metaksas’ın Tutukluluk Emri 7’inci Kez Uzatıldı

Seri Katil Metaksas’ın Tutukluluk Emri 7’inci Kez Uzatıldı

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde 5’i kadın ve 2’si çocuk olmak üzere 7 kişiyi öldüren Rum Milli Muhafız Ordusu Subayı ‘seri katil’ Nikos Metaksas’ın tutukluluk emri 7’inci kez uzatıldı.

Cyprus Mail’in haberine göre dün yeniden yargı karşısına çıkartılan Metaksas’ın, davasında konuşan polis müfettişi Ioannis Yiorkadjis, şu ana kadar bulunan altı cesetten beşinin tespit edildiğini ifade ederek, polisin 700 ifade topladığını ve 80 kişiden daha ifade alınacağını belirtti.

465 kanıt üzerinde yapılan bilimsel incelemenin de olaya ışık tutmasının beklendiğini belirten polis müfettişi, ayrıca telekomünikasyon verilerinin açıklanması için yeni bir talebin de polis tarafından yapıldığını söyledi.

Bu arada, Metaksas’ın öldürdüğü 7 kişiden biri olan 6 yaşındaki Sierra’nın cesedine ulaşılması için Memi göletindeki çalışmaların yeniden başlayacağı belirtildi.

Fileleftheros gazetesi, “Kırmızı Göl’”deki cesetlerin aranması çalışmalarına katılan Brasal Dalgıçlık Hizmetleri Müdürü Edward Branko, Memi göletine ilişkin olarak yaptığı açıklamada oradaki koşulların farklı olduğunu, Memi göletinin daha derin olduğunu ifade etti.

Branko, oradaki derinliğin, “Kırmızı Göl’”deki gibi 20 metre değil, 60 metre olduğunu, ancak buradaki suyun daha berrak olduğunu ve son cesedi bulmak için tüm imkanları kullanacaklarını söyledi.

 

 

KAYNAK: KIBRIS POSTASI

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tarım Dairesi Haftalık Gıda Analiz Sonuçları Açıklandı

Tarım Dairesi 6 –12 Eylül tarihleri arasında ithal ve yerli üretim gıda denetim sonuçlarını açıkladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir