Perşembe , Ekim 29 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sucuoğlu İş Kadınları Derneği Heyetini Kabul Etti

Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sucuoğlu İş Kadınları Derneği Heyetini Kabul Etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu, Asbaşkan Özlem Özbekoğlu başkanlığındaki İş Kadınları Derneği heyetini kabulünde yaptığı konuşmada, çalışma yaşamında yerel işgücü istihdamının arttırılmasının öncelikli hedefleri olduğunu belirtti.

Sucuoğlu, kadınların ekonomiye kazandırılmasını desteklediklerini belirterek, İş Kadınları Derneği’nin ortaya koyduğu ‘‘Kümelenme Projesi’’ne    bakanlık olarak katkı koyacaklarını söyledi.

Bakan Sucuoğlu, kadınların her yönüyle ekonomide pay sahibi olması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak üzerlerine düşen görevi yapacaklarını kaydetti.

Sucuoğlu, KKTC vatandaşı gençlerin işgücüne dahil olamamasının önemli bir sorun olduğunu kaydederek, ilerleyen günlerde Bakanlık olarak hızlı ve pratik adımlar atacaklarını; yerel işgücü istihdamının desteklenmesi amacıyla benzer projeler hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Pençe-Kaplan Operasyonunda Çok Sayıda Silah Ve Mühimmat Ele Geçirildi

Türkiye Cumhuriyeti Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kaplan Operasyonu kapsamında, mağara ve sığınaklarda yapılan aramalarda çok sayıda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir