Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Özersay: “Akaryakıta Zam Yapmama Kararı Aldık”

Özersay: “Akaryakıta Zam Yapmama Kararı Aldık”

Başbakan Ersin Tatar Başkanlığında dün gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının ardından açıklama yapan, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı ve Bakanlar Kurulu Sözcüsü Kudret Özersay, akaryakıtla ilgili durumu değerlendirip, zam yapmama kararı aldıklarını duyurdu.

Özersay, her hükümet oluştuğunda her bir bakanlığa bağlı kurumların, bağlı dairelerin kadro tüzüklerinin karara bağlanması gerektiğini hatırlatarak, Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı ve Bakanlıklara bağlı kurumlar tüzüğü, daireler tüzüğü ve kadrolarla ilgili tüzükleri karara bağladıklarını söyledi.

Güzelyurt, Lapta ve Tatlısu Belediyelerinin beklemekte olan bütçelerinin Maliye Bakanlığı’ndan gelen onay doğrultusunda onaylandığını da açıklayan Özersay, ayrıca Tarım Bakanlığı’na bağlı Toprak Ürünleri Kurumu tarafından duyurulmuş tahıl fiyatlarının da onaylandığını aktardı.

Özersay, Bakanlar Kurulu’nun Kıbrıs sorunu konusunda bir değerlendirme yaptığını ve politika geliştirme bağlamında birkaç konuyu daha görüşeceğini aktardı. Özersay, Bakanlar Kurulu’nun birkaç gün içinde olağanüstü toplantı yapacağını da açıkladı.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Rum Meteoroloji Dairesi’nden Sarı Alarm

Rum Meteoroloji Dairesi, yüksek hava sıcaklığı nedeniyle bugün için sarı alarm verdi. Rum haber kaynaklarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir