Pazar , Ağustos 25 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Şehit Teğmen Caner Gönyeli – 2019 Arama Kurtarma Tatbikatı’nın Deniz Safhası Bugün İcra Ediliyor

Şehit Teğmen Caner Gönyeli – 2019 Arama Kurtarma Tatbikatı’nın Deniz Safhası Bugün İcra Ediliyor

Şehit Teğmen Caner Gönyeli – 2019 Arama Kurtarma Tatbikatı’nın deniz safhası bugün icra ediliyor.  Doğu Akdeniz’de Gazimağusa açıklarında icra edilecek tatbikat, Türkiye Cumhuriyeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Arama Kurtarma Teşkilatı’nda yer alan sivil ve askeri unsurların katılımıyla gerçekleştirilecek.

Tatbikatın kara safhası dün 101 Evler (St. Hilarion) bölgesinde icra edildi. Tatbikat öncesi, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Tevfik Algan tarafından basın brifingi, Boğazköy’de Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhı’nda verildi.

Basın brifinginde bir konuşma yapan Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Algan, zamana karşı bir yarış niteliği taşıyan arama kurtarma faaliyetlerinin, profesyonelce yetişmiş iyi bir organizasyona, birimler arasında yakın bir koordinasyon ile iş birliğine ihtiyaç gösterdiğini ve 24 saat görev yapmayı gerektirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti: “Arama kurtarma yetkisi; KKTC’nin hava sahası ile kara sularında KKTC’nin sorumluluğunda, en batıda Erenköy, Güzelyurt ve Doğu’da Gazimağusakuzeyi de dahil olmak üzere uluslararası sularda ve hava sahasında ise Türkiye Cumhuriyeti’nin sorumluluğundadır”.

Tuğgeneral Algan, konuşmasında, KKTC’nin anavatanı Türkiye Cumhuriyeti unsurları ile gönül ve emel birliği içerisinde, her ortamda, gece ve gündüz, kara sularında veya uluslararası sularda her yerde, her zaman arama kurtarma harekâtı icra etmeye hazır olduğunu da vurguladı.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Rum Meteoroloji Dairesi’nden Sarı Alarm

Rum Meteoroloji Dairesi, yüksek hava sıcaklığı nedeniyle bugün için sarı alarm verdi. Rum haber kaynaklarına …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir