Pazar , Mayıs 31 2020
Ana Sayfa / Alt Manşet / Amcaoğlu: “Halkın Alım Gücünü Artıracak, Ferah Seviyesini Yükseltecek, Hayatı Ucuzlatacak Adımların Atılması Gerek”

Amcaoğlu: “Halkın Alım Gücünü Artıracak, Ferah Seviyesini Yükseltecek, Hayatı Ucuzlatacak Adımların Atılması Gerek”

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, Turgay Deniz başkanlığındaki Kıbrıs Türk Ticaret Odası heyetini kabul ünde yaptığı konuşmada, “Sadece maaş öderiz, yolumuza devam ederiz” diye bir felsefede olmadıklarının bilinmesini istediklerini söyleyerek, kamu ve emeklilerin yanı sıra özel sektör işveren ve çalışanlarını da önemsediklerini, tüm kesimin beklentilerini karşılamak için çalışacaklarını belirtti.

Hayat Pahalılığını veyahut asgari ücreti artırmanın tek başına çare olmadığına dikkati çeken Amcaoğlu, halkın alım gücünü artıracak, ferah seviyesini yükseltecek, hayatı ucuzlatacak adımların atılması gerektiğine dikkati çekti.

Maliye Bakanı Olgun Amcaoğlu, “Şu an yaklaşık 225 milyon cari açık mevcut. Bu sizin hak edişlerinizin ödenmemesi demektir. Yapacağımız girişimler, atacağımız adımlar neticesinde tüm bu sorunların üstesinden gelmek için azami gayret sarf edeceğiz. Yine devletin iç piyasadan özel sektör tarafından almış olduğu mal ve hizmetler ve imalat karşısındaki hak edişleri gününde ödeneceği noktaya getireceğiz. Getirmek zorundayız” dedi.

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Taşucu’na Deniz Otobüsü Seferi

Girne-Taşucu Deniz Otobüsü seferleri başladı. Planlanan 3 seferden ilki bu sabah gerçekleştirildi. İlk seferle KKTC’den …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir