Cumartesi , Mart 6 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Meclis Başkan Yardımcısı Töre; “Kıbrıs Adası Etrafındaki Niyet Ve Eylemler Kabul Edilemez”

Meclis Başkan Yardımcısı Töre; “Kıbrıs Adası Etrafındaki Niyet Ve Eylemler Kabul Edilemez”

Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, Amerika’nın Fransa’nın İtalyan’nın Doğu Akdeniz’de ve Kıbrıs Adası etrafındaki niyet ve eylemlerinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Meclis Başkan Yardımcısı Töre, yaptığı yazılı açıklamada, Hidrokarbon (doğal gaz) konusunda Anavatan Türkiye’nin kararlı tutumunun Kıbrıs Türk halkına büyük güven verdiğini ifade ederek, “Milli davamızda geldiğimiz son nokta Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin vazgeçilemeyeceğidir” dedi.Töre, Amerika’nın Fransa’nın İtalyan’nın Doğu Akdeniz’de ve Kıbrıs Adası etrafındaki niyet ve eylemlerinin kabul edilemez olduğunu belirtti.

Töre, Akdeniz’de kıyısı olan yedi Avrupa ülkesinin açıklamaları ve ortak bildirilerinin Türkiye düşmanlığı içerdiğini dile getirerek, “Türkiye garantör ülke ve Doğu Akdeniz’de en büyük kıyısı olan devlettir. Türkiye’yi bu bölgeden kimse almaz ve faaliyetlerini de engelleyemez. Kıbrıs Türk halkının siyasal eşitliğini, egemenliğini görmemezlikten gelenler bizi güvencesiz ve devletsiz bırakamazlar. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti en büyük güvencemizdir” dedi.

 

 

KAYNAK: TAK
 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

İçişleri Bakanı Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Öztürk’ü Kabul Etti

İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk’ü kabul etti. Bugün …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir