Cuma , Temmuz 19 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Akıncı: “En Büyük Eksiğimiz Uluslararası Arenaya Açılamamak”

Akıncı: “En Büyük Eksiğimiz Uluslararası Arenaya Açılamamak”

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneğinin dün akşam düzenlediği “Yılın Başarı Ödülleri” törenine katıldı.

Cumhurbaşkanlığından verilen bilgiye göre, Akıncı, törende yaptığı konuşmada,  “En büyük eksiğimiz, söylemeye bile gerek yok; uluslararası arenaya açılamamak, o alanlarda boy gösterememek… Bizim en büyük sıkıntımız bu… Ne yazık ki Kıbrıs Türk gençliği kendi içinde bu gelişmeyi sağlasa da bir yere kadar gidebiliyor ve o noktada durmak durumunda kalıyor. Ve bu bize ve gençlerimize bazı zorluklar ve zorunluluklar da getiriyor. Kimi gençlerimiz Türkiye üstünden dünya ile yarışabilme olanağını bulmaya çalışıyorlar. Hatta bazı durumlarda da daha başka seçenekler gündeme geliyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Akıncı, “Bu adada her iki tarafın da eşitliğini, güvenliğini sağlayacak onurlu bir barış elde edildiği takdirde ancak bu gençlerimize dünyaya açılabilme fırsatını yaratabilmiş olacağız. Ama bugün o noktada değiliz. Bugün o noktada olmasak bile her alanda gelişimimizi de sürdürmek, bunun çabasını yürütmek zorundayız” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Akıncı, “Eğer o imkânı bulabilirsek, gençlerin önünü açabilirsek, dünya ölçeğinde başarılara imza atabilecek insanlarımız olacağından hiç kuşkum yok” diyerek, Kıbrıs Türk gençliğinin çok daha iyi noktalara gelebileceğine inandığını söyledi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği 20 Temmuz Mesajı Yayımladı

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Başkanı Yılmaz Bora, 20 Temmuz 1974’te Türk Silahlı Kuvvetleri, uluslararası antlaşmalardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir