Pazar , Aralık 8 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri Ve Ekonomiden Sorumlu Heyetinin İŞAD’ı Ziyaret Ettiği Belirtildi

TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri Ve Ekonomiden Sorumlu Heyetinin İŞAD’ı Ziyaret Ettiği Belirtildi

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri ve ekonomiden sorumlu heyetinin, Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği’ni ziyaret ettiği belirtildi.

Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Enver Mamülcü tarafından yapılan açıklamada, ziyaret çerçevesinde; “Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği projeleri, KKTC ile Türkiye Cumhuriyeti arasında yapılan ticaretin daha verimli hale getirilmesi yönünde çalışmalar, Gümrük Birliği, maliyetlerin azaltılması üretimin çoğaltılması, katma değerli ürünlerin üretilmesi, enterkonnekte elektrik sistemi, lojistik, ulaşım, yabancı yatırımcıların ülkemize yatırımların teşvik modelleri, kamu reformu, yönetsel sistem ve Hukuk sistemi” konularının ele alındığı kaydedildi.

Yapılan görüşmede, Kıbrıs Türk İş İnsanları Derneği; Türkiye Cumhuriyeti çalışma heyetleri ile sürekliliği sağlanacak bir sistemde iki ülke arasında ekonomik projeler ve işbirlikleri yönünde komisyon oluşturacak ve ilişkiler geliştirilerek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti iş insanlarının gerçek anlamda iş ve ticaret yapabilirliğinin önünü açma yönünde olacağı belirtildi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

“Kapalı Maraş, Lala Mustafa Paşa’nın Mirası”

Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, Kapalı Maraş’ın tamamının vakıf malı olduğunu bildirdi. Lala Mustafa Paşa’nın, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir