Çarşamba , Ocak 22 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Ekonomi Ve Enerji Bakanı Taçoy: “Bilişim Adası Hedefi Canlandırılacak Ve Hayata Geçirilecek”

Ekonomi Ve Enerji Bakanı Taçoy: “Bilişim Adası Hedefi Canlandırılacak Ve Hayata Geçirilecek”

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, yeni dönemde “Bilişim Adası” hedefini canlandıracaklarını ve hayata geçireceklerini söyledi.

Taçoy, Üçüncü KKTC Kobi Zirvesi’nde İnovasyon ve Bilişim konusunda yaptığı konuşmada, İnovasyon ve bilişimin hem bakanlık için hem de kişisel olarak kendisi için büyük önem arz ettiğini belirterek, şöyle devam etti: “Bilişim ve inovatif girişimciliğin gelişmesinde üniversiteler ile özel sektör iş birliğinin geliştirilmesi öncelikli hedeflerimizden biridir.  Bu buluşmayı sağlayıp uyumlu bir sinerji oluşturacağız.”

Taçoy, Hedefleri arasında bir yandan öğrencilerin kendi kapasitelerini artırabilmesi için yapılacak çalışmalar varken, bir yandan da öğrencilerin daha farklı imkânlardan yararlanacağı araştırma, geliştirmenin daha ileriye taşınabileceği imkânları üniversitelere sağlamak istediklerini kaydetti.

Taçoy, buna ek olarak, Teknoparkları daha da gelişmiş konuma getirerek onların verecekleri hizmetleri kolaylaştıracaklarını belirterek, bu alandaki mevzuat çalışmaları; AR-GE ve Tasarım Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Yasalarının yeniden düzenlendiğini söyledi.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Atatürk Kültür Merkezi Milli Kütüphane Arşivi, Araştırmacılara Daha İyi Hizmet Verebilmek İçin Yeniden Düzenlendi

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’na bağlı Kültür Dairesi bünyesinde faaliyet gösteren Atatürk Kültür Merkezi Milli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir