Cuma , Mayıs 7 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Erdoğan: “Türkiye’nin Bölgede Kendi Çıkarlarıyla Beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Çıkarlarını Da Savunmayı Sürdüreceğiz”

Erdoğan: “Türkiye’nin Bölgede Kendi Çıkarlarıyla Beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Çıkarlarını Da Savunmayı Sürdüreceğiz”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dilovası’ndaki Belde Limanı’nda düzenlenen Yavuz Sondaj Gemisi Uğurlama Programı’nın açılışına gönderdiği yazılı mesajında,Türkiye’nin bölgede kendi çıkarlarıyla beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin çıkarlarını da savunmayı sürdüreceğini belirtti.

Mesajında, Doğu Akdeniz’e uğurlanan Yavuz gemisine ve mürettabatına üstlendikleri tarihi görevde başarılar dileyen Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki enerji kaynaklarında diğer kıyıdaş devletler kadar KKTC’nin de hak ve menfaatleri olduğunu belirtti.

Erdoğan, uluslararası hukuktan doğan bu hakların korunmasının garantör üç ülkeden biri olan Türkiye’nin de öncelikli görevi olduğuna işaret ederek, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kendi çıkarlarıyla beraber Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin de çıkarlarını savunmayı sürdürecektir.  Uğurlama törenini gerçekleştirdiğimiz Yavuz gemisi, Türkiye’nin bu kararlılığının en somut, en net ifadesidir. İnşallah yakın bir zamanda hem şu an bölgede bulunan Fatih gemimizden, hem de Yavuz gemimizden müjdeli haberler alacağımıza inanıyorum. ”

 

KAYNAK: KIBRIS MANŞET

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Gemilerimizde de Coşku ile Kutlandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Türk Deniz Kuvvetlerine bağlı 23 gemi ile 23 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir