Çarşamba , Eylül 30 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Erdoğan : “Doğu Akdeniz’de Sondaj Faaliyetleri Sürecek”

Erdoğan : “Doğu Akdeniz’de Sondaj Faaliyetleri Sürecek”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Doğu Akdeniz’le ilgili olarak “Yunanistan Başbakanı ne söylerse söylesin bizim orada haklarımız var. Haklarımızı koruma adına hem arama tarama gemilerimiz hem sondaj gemilerimiz faaliyetlerini sürdürecek” dedi.

Erdoğan, hem arama hem de sondaj gemileri olmak üzere 4 tane gemiye sahip olduklarını ve Doğu Akdeniz’deki çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

Erdoğan şunları kaydetti: “ Doğu Akdeniz’deki arama tarama ve sondaj faaliyetleriyle ilgili Türkiye konuşur, Yunanistan konuşur, İngiltere konuşur. Ama Fransa sen konuşamazsın. Senin böyle bir yetkin yok. Sularla ilgili de ilgi alanları içerisinde olanlar varsa onların da söyleyecek bir şeyleri olabilir. Kıbrıs’a gelince burada 3 tane garantör ülke var. Ancak bunlar konuşur.”

 

KAYNAK: NTV

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tepebaşı Kalkanlı Bölgesindeki Yangında Zarar Gören Ormanlık Alanın Rehabilitasyonu İçin Yarından İtibaren Kesim İzni Verilecek

Tepebaşı Kalkanlı bölgelerinde  17 Mayıs’ta çıkan orman yangınında zarar gören ormanlık alanın rehabilitasyonu ve yeniden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir