Cumartesi , Temmuz 11 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Atakan: “Vatandaşın Hayatını Kolaylaştıracak, Otomasyon Sistemini Sağlayacak Yasaları Güncelleyeceğiz”

Atakan: “Vatandaşın Hayatını Kolaylaştıracak, Otomasyon Sistemini Sağlayacak Yasaları Güncelleyeceğiz”

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan, TAK’a yaptığı açıklamada,  yeni dönemdeki vizyonlarında değişiklik olmadığını, var olan kemikleşmiş sorunları ortadan kaldırıp, mümkün mertebe çağın gerektirdikleri ve teknolojinin geldiği nokta itibarıyla vatandaşın hayatını kolaylaştıracak adımları atmak istediklerini söyledi.

Atakan, bu adımları, otomasyona geçmek ve ellenmemiş yasal mevzuatı çağdaş hale getirmek olarak özetledi. Geçen dönemde bu konuda yaptıkları çalışmalara devam edeceklerini belirten Atakan, geçen hükümet döneminde kaynağa erişimde yaşadıkları sıkıntılar yüzünden hayal ettiklerini hayata geçiremediklerini, bundan en çok kendi bakanlığının etkilendiğini kaydetti.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nın tamamen projeler üzerine çalışan bir bakanlık olduğuna işaret eden Atakan, “Bu durum en çok da bizim belimizi büktü. Yeni dönemde bunu tersine çevirmek için çalışacağız. Umuyor ve diliyorum ki kaynak akışı tekrar başladığı takdirde son aşamaya getirdiğimiz projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

 

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

ERDOĞAN TATAR İLE TELEFON GÖRÜŞMESİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ersin Tatar ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Başbakanlık Basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir