Pazar , Nisan 18 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / KKTC / Spehar, Akıncı’yı Arayarak Taşkent’te Meydana Gelen Patlama İle İlgili Geçmiş Olsun Dileklerini İletti

Spehar, Akıncı’yı Arayarak Taşkent’te Meydana Gelen Patlama İle İlgili Geçmiş Olsun Dileklerini İletti

BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’yı telefonda arayarak sabahın ilk saatlerinde  Taşkent’te meydana gelen patlama ile ilgili geçmiş olsun dileklerini iletti.

Spehar ayrıca, Güney Kıbrıs Rum yönetiminin olayın incelenmesi için ihtiyaç olması halinde katkıda bulunmaya hazır olduğu mesajını da Cumhurbaşkanı Akıncı’ya iletti.

Akıncı da , BM Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’a gerek Birleşmiş Milletler’in gerekse Güney Rum Yönetimi’nin konuyla ilgili gösterdiği hassasiyet için teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Akıncı, askeri ve sivil makamların olay anından itibaren gerekli incelemeleri yoğun bir şekilde sürdürdüğünü belirterek, Türkiye Cumhuriyeti Genelkurmay Başkanlığı ile birlikte yürütülen çalışmalar ilerledikçe durumun netleşmekte olduğunu ifade etti.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu Tarafından Fetih Yılı Olan 1571’i Temsilen, Erenköy’de 1571 Adet Fidan Dikildi

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs’ın Osmanlı İmparatorluğu tarafından fetih yılı olan 1571’i temsilen, bugün Erenköy’de düzenlenen “1571 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir