Pazartesi , Kasım 18 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Kültür-Sanat / Çağdaş Müzik Derneği TSM korosu Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’ne katılacak

Çağdaş Müzik Derneği TSM korosu Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’ne katılacak

Çağdaş Müzik Derneği, 2-7 Temmuz tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştirilecek olan “5. Çanakkale Uluslararası Koro Festivali’ne” katılarak KKTC’yi temsil edecek.

Festivale bu yıl “Türk Müziği” dalında 3 Koro davet edilirken, KKTC’yi temsilen Dernek Başkanı ve Koro Şefi Ersin Tünay yönetimindeki Çağdaş Müzik Derneği TSM Korosu 39 kişilik bir kafileyle festivalde yer alacak.

Dernekten yapılan açıklamaya göre, 11 ülkenin katılacağı festivalde Türkiye, KKTC, Bulgaristan, Sırbistan, Yunanistan, Kuzey Makedonya, Polonya, Ukrayna, Macaristan, Romanya, Moldovya’dan 44 koro ile toplam 1500 kişi performans sergileyecek.

5 yıldır düzenlenmekte olan festivalde salon ve açık hava konserleri gerçekleştirilecek.

Çağdaş Müzik Derneği TSM Korosu salon konserini Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi İçdaş Kongre Merkezi ve açık hava konserini Morabbin Park’ta 4 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirecek.

Seminer, panel, konser ve çoksesli koroların yarışmalarıyla gerçekleştirilecek olan festivalin koordinatörlüğünü müzik öğretmeni, akademisyen ve koro şefi Mete Gökçe yapıyor.

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

“Şen Makas” 19 Şubat’ta Girne’de…

Girne Belediyesi’nin, kış-ilkbahar kültür sanat etkinlikleri Amerika Birleşik Devletleri tiyatro tarihinin en uzun süreli oynanan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir