Cuma , Şubat 26 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Maraş Konusunda Açıklama Yaptı

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Maraş Konusunda Açıklama Yaptı

Kıbrıs TMT Mücahitler Derneği Basın Sözcüsü  Soner Çuvalcıoğlu, yaptığı açıklamada, hükümetin   hem Vakıflar İdaresi’ni,  hem De bina sahiplerini mağdur etmeden Maraş’ı KKTC idaresinde yeniden iskana açacak bir formül üzerinde durduğuna dikkat çekerek, “Hükümetimizin bu kararını memnuniyetle karşılamış bulunmaktayız” dedi.

Çuvalcıoğlu, Maraş’ın “eski sahipleri” denilen Rumlara ve bazı kurum ve kuruluşlara ait binaların, inşa edildiği arazilerin, Vakıflara ait olduğunun koçan ve belgelerde görülmekte olduğunu kaydetti.

1974 Barış Harekatı’nı takiben Maraş bölgesindeki bir otelin bodrum katında bulunan tapu defterindeki Maraş bölgesi kayıtlarında bölgenin Vakıflar İdaresi’ne ait olduğunun teyit edildiğini vurgulayan Çuvalcıoğlu, Gazimağusa Mahkemesi’ne başvuru yapıldığını ve söz konusu arazilerin bahsi geçen Vakıflara ait olduğu yönünde karar alındığını belirtti.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir