Pazar , Eylül 20 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Bakanlar Kurulu Toplantısı Tamamlandı…100 Polis Ve 40 Sivil Hizmet Görevlisi Alınması Kararlaştırıldı

Bakanlar Kurulu Toplantısı Tamamlandı…100 Polis Ve 40 Sivil Hizmet Görevlisi Alınması Kararlaştırıldı

Bakanlar Kurulu, ülkedeki trafik ve asayiş sorunu ile sınır kapılarındaki sıkıntıları göz önünde bulundurarak, 100 polis ve 40 sivil hizmet görevlisi alınması kararı aldı.

Bakanlar Kurulu, mevcut sivil hizmet görevlilerinin çalışma şartlarında da iyileştirme yapılmasını kararlaştırdı. Buna göre, sivil  hizmet  görevlilerine,  bu aydan itibaren, aldıklarına ek yüzde 15 vardiya tahsisatı almaları yönünde karar üretti.

Yaklaşık 5 saat süren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan  Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, Bakanlar Kurulu Sözcüsü Kudret Özersay, alınan kararları şöyle sıraladı: “40 adet yeni sivil hizmet görevlisi alınacak. Bu ay itibariyle sivil hizmet görevlilerine yüzde 15 ilave ek mesai ücreti verilecek.

– Trafik bağlamındaki toplumsal seferberlik çerçevesinde bugün itibariyle 100 adet yeni polis alınacak.

– Çalışmaları devam eden Ekonomi ve Enerji Bakanlığı ile Maliye Bakanlığı arasında Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu  konusunda bir mahsuplaşma yoluna gidildi. 2010 yılı öncesindeki borç ve alacaklar göz önünde bulunduruldu ve mahsuplaşma tamamlandı.

– DAÜ’nün devletten alacağı katkı payı miktarı ile DAÜ’nün devlete olan vergi borcu konusunda, DAÜ ile Maliye Bakanlığı arasında mali konuları içeren bir mutabakata varıldı.

– Türkiye Cumhuriyeti Göç Dairesi ile yapılan görüşmeler sonucu, yardımlaşma amacıyla ve KKTC’de sığınma alanı bulunmadığından, bu akşam itibariyle Ercan Havaalanı’nda bulunan 50 Suriye vatandaşı TC’ye kabul edilecek.

– Cep telefonlarının hem Kuzey hem de Güney Kıbrıs’ta çalışması konusunda, özel iletişim vergisi ve KDV konularında düzenlemeye gidildi.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Sağlık Bakanlığı Ek Tedbir Kararları Açıklandı!

Bulaşıcı Hastalıklar Yasası kapsamında alınan kararlar ile birlikte Sağlık Bakanlığı ek tedbir kararlarının uygulanmasına karar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir