Pazartesi , Mart 1 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / “Bağımlılıkla Mücadelede Medya Ve İletişimin Rolü Çalıştayı” Başladı

“Bağımlılıkla Mücadelede Medya Ve İletişimin Rolü Çalıştayı” Başladı

Başbakanlık Uyuşturucu İle Mücadele Komisyonu’nun organize ettiği “Bağımlılıkla Mücadelede Medya ve İletişimin Rolü Çalıştayı” bugün  Girne Vuni Palace Otel’de başladı.  Çalıştay, 2 gün sürecek.

“Bilinçli Medya, Bilinçli Toplum” sloganıyla düzenlenen Çalıştay, devletin ilgili tüm birimleri, sivil toplum kuruluşları ve Türkiye’den gelen uzmanların katılımıyla yapılıyor.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Çalıştayın açılışına Başbakan Ersin Tatar, bakanlar, milletvekilleri, diğer yetkililer ve konuklar katıldı.

Bağımlılıkla Mücadelede Medya ve İletişimin Rolü Çalıştayı; “Bağımlılıkla mücadelede medyanın rolü, bağımlılıkla mücadelede medya örgütlerinin etik sorumlulukları, bağımlılıkla mücadelede medyanın etkisi, sorumlulukları, mevcut yasal durum ve öneriler; sosyolojik bakış açısıyla bağımlılıkla ilgili medya yayınlarının birey, aile ve toplum üzerine etkileri ve çözüm önerileri; bağımlılıkla mücadelede medyaya yönelik eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları” olmak üzere 5 ana başlıkta gerçekleştirilecek.

 

KAYNAK: TAK

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Maraş’a Ziyaretler Yeniden Başlayacak

Açıldığı günden beri başta Gazimağusa’nın, ardından ülkenin çehresini değiştiren Maraş yeniden kapılarını ziyarete açıyor. Pandemi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir