Cuma , Ekim 18 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan AB’ye Tepki…

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu’ndan AB’ye Tepki…

Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, düzenlediği basın toplantısında, Türkiye’nin Kıbrıs’taki sondaj faaliyetlerine karşı çıkan AB’ye tepki gösterdi. Çavuşoğlu, “Bize yönelik atılacak adımların bir faydası olmaz ters teper, oraya ilave adımlar atarız” diyerek, Ankara’nın Brüksel’e karşılık vereceğini dile getirdi.

Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz’deki sondaj faaliyetleri nedeniyle Avrupa Birliği’nin planladığı yaptırımlarla ilgili olarak; “AB’nin yaptırım uygulaması halinde Doğu Akdeniz’de mevcut faaliyetlere ek olarak ilave adımlar atılacağı” uyarısında bulundu.

Mevlüt Çavuşoğlu, şunları kaydetti:  “Bize yönelik atacağı adamların herhangi bir faydası olmaz ters teper, ilave adımlar atarız. Sırf dayanışma adına bize yönelik bir adım olursa biz bunun karşılığını da veririz. Kıbrıs’taki faaliyetlerimizi daha da artırırız bu konuda tereddüt etmeyiz. Türkiye’nin ve KKTC’nin haklarını korumak için ne gerekiyorsa yaparız. Bizim teklifimiz son derece açık, adanın etrafındaki kaynaklarda Kıbrıs Türklerinin hakkı var ve bu hak garanti altına alınmalıdır. Zaten bizim kıta sahanlığımıza yaptığımız çalışmalara kimsenin karışmaya hakkı yoktur. Kendileri de biliyor beklentilerimiz son derece net Kıbrıs, Türk halkının hakları garanti altına alınsın” dedi.

KAYNAK: BRT

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Tehdit Ve Küfürlerle İlgili Polis Genel Müdürlüğü Ve Başsavcılığa Dosya İletildi

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile ailesine yönelik son günlerde özellikle sosyal medya aracılığıyla ölüm tehditleri savuran, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir