Salı , Ekim 20 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Erdoğan: “Sismik Araştırma Gemilerimiz Faaliyetlerini Sürdürmeye Devam Ediyor”

Erdoğan: “Sismik Araştırma Gemilerimiz Faaliyetlerini Sürdürmeye Devam Ediyor”

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Akdeniz’deki gelişmelere ilişkin yaptığı açıklamada, Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz’deki haklarını, hukuklarını, çıkarlarını kimsenin yok sayamayacağını vurguladı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin güvenlik hassasiyetini tetikleyen bir diğer gelişmenin de Doğu Akdeniz’de yaşandığını belirterek, “Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin, Doğu Akdeniz’deki haklarını, hukuklarını, çıkarlarını yok sayan anlayışın bölgeye çöreklenme çabalarına karşın somut adımlar atıyoruz” dedi.

Erdoğan, Fatih ve Yavuz sondaj gemilerinin, bunun yanında da Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemisinin, bölgedeki faaliyetlerini tüm tehditlere aldırmadan sürdürdüğüne dikkati çekti.

Bu gemilerin güvenliğini sağlamak amacıyla yanlarında Deniz ve Hava Kuvvetleri’nin unsurlarının da bulunduğunu ifade eden Erdoğan, “İsrail, Mısır, Libya, Cezayir ve Tunus başta olmak üzere, bölge ülkelerindeki tüm gelişmeleri dikkatle takip etmek mecburiyetindeyiz.” diye konuştu.

S-400’leri alarak barışı ve milli güvenliği de garantiye almaya çalıştıklarını anlatan Erdoğan, “Biz, S-400’leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz. Savunma sanayimizi geliştirmeye yönelik diğer tüm atılımlarımızın da amacı budur” dedi.

 

KAYNAK: BRT

 

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Haftalık Trafik Raporu…

Polis Basın Subaylığı, KKTC’de 12 -18 Ekim 2020 tarihlerini kapsayan süre içerisinde, 53 trafik kazasının …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir