Perşembe , Eylül 16 2021
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Çavuşoğlu: “Çağdaş Teknolojiyi Okullara Sokmak Kararındayız”

Çavuşoğlu: “Çağdaş Teknolojiyi Okullara Sokmak Kararındayız”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, çağdaş teknolojiyi eğitime ve Kıbrıs Türk insanının hayatına daha etkin bir şekilde sokmak kararında olduklarını vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu, elektronikleşmenin önemine dikkat çekerek, Bakanlık bünyesinde “MEB TV” olduğunu, hedeflerinin tam gün eğitimi bu kanal üzerinden insanların ulaşmasını sağlamak olduğunu ancak bu çalışmanın üzerine, geçen sürede bir şey konulmadığını kaydetti.

Bu teknolojiden öğrencilerin iyi bir şekilde faydalanacağına vurgu yapan Çavuşoğlu, öğrencilerin, okullarda örgün eğitimlerde derslerini göreceklerini, anlamadıkları konuyu bant kaydından takip edebileceklerini, tam gün eğitimin belki de elektronik ortamda sağlanabileceğini kaydetti.

Çavuşoğlu, “Tam gün hedefi fiziki olarak okullarda hedeflenmekle birlikte geniş eğitimi elektronik ortamda hedefliyoruz” dedi.

Çavuşoğlu, öğretmenlerin çalışma koşullarının iyileştirilmesi ile ilgili uzun bir serüven olduğunu ifade ederek, öğretmenlerin çalışma yaşamları, hukuki durumları, ücretlerdeki artış ile ilgili tüm başlıklarda geçmiş hükümetlerin destek olduğunu söyledi.

 

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. Yılı.. Zafer Bayramı Nedeniyle İskele’de İki Tören Düzenlendi

Türk Milleti’nin varoluş mücadelesini tüm dünyaya gösterdiği 30 Ağustos Zaferi’nin 99. Yıl dönümü İskele’de de …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir