Cuma , Aralık 13 2019
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar, TSK Temsilcisi Orgeneral Küçükakyüz’ü Kabul Etti

Başbakan Tatar, TSK Temsilcisi Orgeneral Küçükakyüz’ü Kabul Etti

Başbakan Ersin Tatar, 20 Temmuz Barış Harekatı’nın 45’inci yıl dönümü dolayısıyla ülkede bulunan TSK Temsilcisi Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz’ü kabul etti.

Başbakanlık Şeref Salonu’nda yer alan kabulde Küçükakyüz’e Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Yılmaz Yıldırım eşlik etti.

TSK Temsilcisi Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz kabulde yaptığı konuşmada “Barış Bayramınızın 45’inci yılında sizlerle olmaktan onur duydum. Nice 45 yıllara” dedi. Küçükakyüz, Türkiye Cumhuriyeti olarak  dün ve bugün olduğu gibi ebediyen KKTC’nin yanında olacaklarını kaydetti.

Başbakan Ersin Tatar da konuşmasına “Sizleri burada görmekten mutluluk duymaktayım” diyerek başladı. “Barış Harekatı’ndan 45 yıl sonra yine bir aradayız” diyen Tatar, o günün şartlarında hava desteği veren pilotları da selamladıklarını dile getirdi.

Türk Hava Kuvvetleri pilotların özverili uçuşlarıyla Kıbrıs Türkü’nün kendini güvende hissettiğini dile getiren Tatar, “O günlerde esas mukavemet hava desteğiyle sağlanmıştır” dedi.

Konuşmaların ardından karşılıklı plaket takdimi gerçekleştirildi.

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Üstel: “Ülkede Turizmi Doğayı Bozmadan, Betona Boğmadan, Doğayı Ön Plana Çıkararak Geliştirmek Hedefindeyiz”

Taşkent Doğa Parkı’nın düzenlediği Kuzey Kıbrıs’ta Doğa Koruma Alanlarının Dünü, Bugünü ve Geleceği Sempozyum ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir