Çarşamba , Ağustos 5 2020
SON DAKİKA
Ana Sayfa / Alt Manşet / Başbakan Tatar, Türkiye’den Şehit Aileleri Ve Gazileri Kabul Etti

Başbakan Tatar, Türkiye’den Şehit Aileleri Ve Gazileri Kabul Etti

Başbakan Ersin Tatar, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimler Derneği Genel Başkanı Mustafa Işık ve bölge başkanları ile Şehit Aileleri ve Malul Gaziler Derneği Başkanı Gürsel Benan’ı kabul etti.

Kabulde yaptığı konuşmada Doğu Akdeniz’deki sondaj çalışmalarına da değinen Başbakan Tatar, KKTC’nin bir kez daha Doğu Akdeniz’de ne kadar önemli bir devlet olduğunun ortaya çıktığını ifade etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin her hal ve şartta KKTC’nin arkasında olmasından mutluluk duyduğunu vurgulayan Başbakan Tatar, Kıbrıs Türk halkının hak ve çıkarlarının korunması için Türkiye’nin bölgede bir takım önemli adımlar attığını anımsattı.

Başbakan Tatar şunları kaydetti:
“Doğu Akdeniz’de önemli bir takım hidrokarbon yatakları bulunduğu ortaya çıkmıştır. Çeşitli devletler, kurum kuruluşlar Rum yöneticilerle bir takım anlaşmalar yaparken, Türkiye Cumhuriyeti devleti de bu konularda hak ve çıkarların korunması için önemli adımlar atmıştır. Dolayısıyla 45’inci yıl dönümünde Barış Harekâtı’nın ne kadar isabetli bir harekât olduğu ortaya çıkmıştır. 45 yıl sonra bu bölgede Türkiye ile birlikte, Kıbrıs Türk halkının hak, çıkar ve esenliğinin korunması için ne kadar önemli bir pozisyon aldığını göstermektedir. Çünkü Doğu Akdeniz’de hâkimiyet kurmak elbette deniz yetki alanları içerisinde egemenlik haklarının korunması ve Türkiye ile KKTC’nin iş birliğinde bazı haklarının aranmasının mümkün olduğu ortaya çıkmıştır.”

 

KAYNAK: TAK

İLGİNİ ÇEKEBİLİR

Özersay: “Umarım Bu Elim Olayda Ölü Sayısı Artmaz Ve Lübnan En Kısa Sürede Yaralarını Sarar”

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen patlamanın ardından mesaj …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir